O mne

1Z7A7196_edited.png

Rád by som srdečne privítal všetkých návštevníkov môjho webu. Moje meno je Michal Lutonský, narodil som sa 22.4 1986 v Topoľčanoch, kde dodnes žijem so svojou krásnou manželkou a malým synčekom Adamkom, ktorý dúfam raz pôjde v mojich šľapajách. Vyštudoval som SOU Potravinárske, ku ktorému som si spravil dvoj ročné nadstavbové štúdium.

K fotografovaniu som sa dostal vďaka môjmu silnému vzťahu k prírode. Už ako malý chlapec som rád chodieval do prírody, či už to bolo s kamarátmi alebo s rodičmi. Nie vždy tomu tak bolo. Obdobie puberty a dospievanie som ako mnoho mladých strávil chodením po diskotékach a baroch. Našťastie toto obdobie netrvalo dlho a dospelosť mi opäť otvorila oči a môj vzťah k prírode z detstva sa znova vrátil.

Prírodu som začal vnímať možno ešte viac a citlivejšie. Ak sa človek pozrie späť o 20 rokov uvidí za sebou obrovskú spúšť, ktorú sme my ľudia po sebe zanechali, tam kde kedysi býval rybník, dnes stojí fabrika, tam kde boli lesy, sú dnes smetiská a tam kde boli polia a lúky, sú dnes priemyselné zóny. Pred bytovkou bývali zelené trávnaté plochy, kde každý deň cvrlíkali cvrčky a večer skákali ropuchy a lietali chrústy. Dnes tam sú parkoviská plné áut a v troche trávy plno odpadkov. Smutný pohľad na minulosť a strach z budúcnosti vo mne vyvolali pocit preniesť zbytok našej úchvatnej prírody a divočiny na fotografiu. 

Veľkou inšpiráciou bola pre mňa moja mama, vždy milovala kone a v dobe môjho detstva pracovala na družstve ako zootechnička a tak som veľkú časť detstva trávil tam.

Svoju prvú zrkadlovku som si kúpil začiatkom roku 2012. Bol ním Canon 450D a k tomu objektív Tamron 70-300. Vždy som bol sebakritický a nikdy som zo sebou nebol spokojný, vždy som si vravel, že by to mohlo byť lepšie a robil som preto všetko. Aj to bol dôvod svoju začiatočnícku zostavu vymeniť za kvalitnejšiu.  Pre Tamron som našiel nového majiteľa a Canon 450D som daroval mladému chlapcovi, ktorý videl v prírode to čo ja keď som bol v jeho veku. Môj fotobatoh sa rozrástol o Canon 600D a o objektív ktorý dodnes vlastním. Je ním Canon EF 400mm f/5.6L USM s ktorým som nesmierne spokojný a ani po tých rokoch ho stále neplánujem vymeniť a dúfam že mi bude aj naďalej tak dobre slúžiť ako doteraz. Vo fotobatohu ešte zostalo trocha miesta a toto miesto zaplnili postupne nové fotoaparáty. Najskôr Canon 7D, Canon 5D MK II a nakoniec Canon 7D MK II. Dnes vlastním iba posledné dva menované a s nimi trávim čas tam, kde už o niekoľko rokov možno nebude nič čo by stálo za to preniesť to na fotografiu.

V neposlednom rade by som chcel všetkým tým, čo si našli čas a zavítali ku mne na web srdečne poďakovať, pretože práve Váš záujem a podpora ma posúva vpred a jednou z priorít každého z nás, by malo byť zachovať našu prírodu čo najviac nedotknutú.

 

V prípade záujmu o fotografie ma kontaktujte na nižšie uvedené kontaktné údaje.

podpis.png

Success! Message received.

Email: tohbl14@gmail.com                                   Phone:  0918988677

  • Facebook Basic Black
120529394_788320748407488_10433995679173